Tsar-Ping's hundeblogg

Her blogger vi om hundehold og livet i Kennel Tsar-Ping!
Abonnér på RSS
30. mai 2010
Idun sin vei til Internasjonal champion!
Idun elsket å være på utstilling til hun var 20 mnd, da sa hun stopp! Hun ville ikke være med på dette mer! Da hadde hun alt tatt noen Cert. Vi la hennes utstilling karriere på hylla, hun hadde jo avls krav.
Hun fikk valper da hun var to og halvt år! Å bli mamma det var tingen for Idun :-) Hun elsket sine vakre barn. Vet ikke hvor godt hun skal gjøre for de, men hun er en fantastisk oppdrager.
Da valpene hennes hadde blitt 1 år ville Kirsti (oppdretteren til Idun) prøve hun i ringen, hun trengte kun et lite Cert for å bli Norsk utstilling champion. Jeg stilte Garm, Iduns sønn, Han ble beste hanne med cert. Så var det Iduns tur i ringen, hun gikk med på å stille, Hurra !! Hun ble beste tispe med Cert. Så var det BIR / BIM mellom mor og sønn. Garm ble BIR, men det var ikke det jeg jublet for Idun hadde blitt Norsk Utstilling Champion (N UCH).
Nå begynte jeg å trene med henne regelmessig, hver onsdag var vi på Rygge å trente. Idun fikk gnisten tilbake. Vi dro til Sverige på terrier klubb utstilling. Der ble Idun BIR og Svensk Utstilling Champion.
Så på NKK i Drammen 08 fikk hun sitt første CACIB. Ble BIM slått av Fenris. Begge ble Craft kvalifisert. Veien til Internasjonal Utstilling Champion var påbegynt !
I november 08 dro vi tre damer og 8 hunder til Hernig til Nordisk vinner og Interra vinner 08. På lørdag ble Idun BIM, Interra vinner o8, Dansk Utstilling Champion og Nordisk Utstilling Champion! Søndag stilte Idun i champion klassen, i Danmark stiller championen først! Hun ble også i dag BIM, Nordisk vinner 08 og hun tok sitt andre CACIB!! Dere kan tro dette var en topp helg for Idun og meg :-)
Ja da var Idun halv veien til Internasjonal Utstilling Championen!
For å bli Internasjonal Utstilling Championen må hunden vinne minst 4 CACIB i tre ulike land for forskjellige dommere! Det må også gå minst 1 år og dag fra første til siste CACIB. Hunden må også være Championen enten i opprinnelse landet for rasen eller der den er registrert. CACIB deles kun ut på internasjonale utstillinger.
Første helgen i september 09 dro Idun og jeg til min barndoms venninne Anniken i Sandviken i Sverige. Vi skulle på jente tur! Tilfeldigvis er det en internasjonale utstillinger der hun bor. Vi koste oss hele fredagen og lørdagen. Søndag var det utstilling Anniken hadde aldri vært på utstilling, som ikke er så rart da hun aldri har vært noe opptatt av hund ;-) Idun ble BIR og tok sitt tredje CACIB. Hurra nå hadde hun tatt i tre forskjellige land! Så jente turen ble fantastisk, jeg skal tilbake september!
To helger etter at vi kom hjem fra vår fantastisk helg hos Anniken, var det på tide å pakke bilen igjen! Denne gangen var hele familien med minus Jill for hun hadde ikke godkjent Rabies! Vi skulle ned til Danmark. Der var det København vinner 09. Ada stilt Loke og han ble beste hanne med CACIB, men siden han alt er Internasjonal Utstilling Championen gikk det videre til den hannen som fikk Reserve CACIB. Loke tok titlen KVBH 09 det samme som han gjorde i 07. Så var det Iduns tur i ringen. Hun slo Loke tok tilelen KVBH 09 og det siste CACIB som hun trengte til å bli Internasjonal Utstilling Championen.
Da vi kom hjem måtte jeg sende inn kopi av alle kritikerne til NKK som deretter sender dem til FCI. Vi ventet til februar10 da fikk vi diplom og godkjent titel INT UCH.
Så selv om det så mørt ut for Idun i ringen! Hun fikk den tiden hun trengte og nå er hun meget godt merittert. Så gi aldri opp !
Eva
Kommentarer
-
Anita Tanke
30/05/2010 8:54pmFor en fantastisk og interessant historie! Å lese om Idun, gir håp for oss som kanskje er ved å gi opp utstillingskarrieren til vår lille håpefulle som bare vil kose og kysse på mamma'n sin.
Stor klem fra Anita og Gyda -
Marianne
12/08/2010 10:23pmLegger i disse dager ut på ferden også Eva. Åh spennende dette her. For en herlig hobby og livstil vi har ;-)
RSS for kommentarer på denne siden | RSS feed for alle kommentarer
